Sara Mazur nowym dyrektorem Ericsson Research
Sara Mazur nowym dyrektorem Ericsson Research
- Od 19 listopada bieżącego roku funkcję nowego wiceprezesa i dyrektora działu badawczo-rozwojowego firmy Ericsson (Ericsson Research) będzie pełniła Sara Mazur
- Sara Mazur, obecna dyrektor ds. zarządzania systemami w dziale sieci, ma duże doświadczenie w opracowywaniu nowatorskich technologii
Nowym dyrektorem działu Ericsson Research w pionie technologii została mianowana prof. Sara Mazur, naukowiec z 17-letnim doświadczeniem w pracach badawczo-rozwojowych. Poprzednio pełniła już w firmie Ericsson różne funkcje kierownicze. Dotychczas stanowisko to zajmował Jan Färjh, który teraz zostanie dyrektorem działu standaryzacji i przemysłu w pionie technologii firmy Ericsson.
Sara Mazur, posiadająca tytuł doktora w dziedzinie elektrotechniki, jest aktualnie dyrektorem ds. zarządzania systemami w dziale sieci. Ostatnio zajmowała się koordynacją technologii i badań w skali całego działu oraz strategicznym zarządzaniu technologiami.
Od początku swojej kariery zawodowej pracuje nad zaawansowanymi technologiami, które umacniają pozycję firmy Ericsson.
Rozpoczęła pracę w Ericsson Research w roku 1995 i od tego czasu pełniła w tym dziale wiele funkcji kierowniczych. Była między innymi ekspertem i szefem zespołu zajmującego się badaniami nad sieciami radiowymi.
Sara Mazur wejdzie teraz w skład zespołu kierowniczego pionu technologii, którego szefem jest dyrektor ds. technicznych firmy Ericsson, Ulf Ewaldsson. Będzie pracowała w Sztokholmie.
„Sara Mazur aktywnie uczestniczyła w rozwoju branży telekomunikacyjnej” — powiedział Ulf Ewaldsson. „To dzięki takim osobom jak ona nasza firma jest liderem w dziedzinie technologii. Teraz, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, będzie kierować naszym działem badawczym w pracach nad nowymi technologiami, które będą służyć ludziom, firmom i całemu społeczeństwu”.
Sara Mazur uzyskała dyplom magistra i doktorat z elektrotechniki w szwedzkim KTH Royal Institute of Technology, gdzie obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie syntezy termojądrowej i fizyki plazmy.
„Technologia zawsze mnie interesowała. Jestem badaczem z krwi i kości. 69 moich wynalazków zostało opatentowanych. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować w Ericsson Research z tak wybitnymi specjalistami” — powiedziała Sara Mazur.
Ericsson ma najlepszy w branży dział badawczo-rozwojowy. „Dział ten ma w swoim dorobku wiele sukcesów. Dołączenie do tego zespołu i kierowanie jego pracą to dla mnie wielki zaszczyt".
Sara Mazur jest autorką kilku artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach fizycznych i referatów wygłoszonych na międzynarodowych konferencjach. Jest także współautorką książki o antenach adaptacyjnych.
Utrzymuje bliskie związki z kilkoma uniwersytetami i jest członkiem strategicznego komitetu doradczego w School of Electrical Engineering przy KTH Royal Institute of Technology, a także członkiem Royal Swedish Academy of Engineering Sciences (IVA), wydziału edukacji i badań naukowych.
O firmie Ericsson
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.
Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.
Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska
www.facebook.com/ericssonpolska