Ericsson wycofuje się z MWC 2020 w Barcelonie

Ericsson wycofuje się z MWC 2020 w Barcelonie

- Odpowiedzialność Ericsson za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów i innych interesariuszy jest najwyższym priorytetem firmy
- Z powodu wybuchu nowego koronowirusa Ericsson podjął decyzję o wycofaniu się z imprezy branżowej GSMA Mobile World Congress Barcelona 2020, ponieważ nie można zapewnić zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów
- Pokazy i treści stworzone dla MWC Barcelona zostaną zaprezentowane  klientom podczas lokalnych wydarzeń, zwanych „Ericsson Unboxed”

Ericsson od momentu wybuchu i w trakcie rozprzestrzeniania się koronowirusa  ściśle monitorowuje rozwój sytuacji  i przestrzega zaleceń odpowiednich organów krajowych i  międzynarodowych, takich jak WHO.

Firma podjęła już szereg środków ostrożności w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz zminimalizowania wpływu na działalność firmy. Po szczegółowej wewnętrznej ocenie ryzyka Ericsson postanowił podjąć dalsze środki ostrożności, wycofując się z MWC Barcelona 2020, największego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej. Ericsson docenia fakt, że GSMA zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby kontrolować ryzyko. Jednak jako jeden z największych wystawców, Ericsson ma tysiące odwiedzających każdego dnia w swojej hali i nawet jeśli ryzyko jest niskie, firma nie może zagwarantować zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników i odwiedzających.

Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, mówi: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i innych interesariuszy są naszym najwyższym priorytetem. To nie jest decyzja, którą podjęliśmy lekko. Z niecierpliwością czekaliśmy na nasze najnowsze innowacje na MWC w Barcelonie. To bardzo niefortunne, ale uważamy, że najbardziej odpowiedzialną decyzją biznesową jest wycofanie się z udziału w tegorocznej imprezie ”. Ericsson zaprezentuje  portfolio i przedstawi klientom innowacje firmy przygotowane na MWC  w takcie lokalnych  wydarzeń o nazwie „Ericsson Unboxed”.

 O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk