Batelco i Ericsson uruchamiają sieć 5G w Bahrajnie

Batelco i Ericsson uruchamiają sieć 5G w Bahrajnie

  • 5G podniesie poziom cyfrowego życia obywateli Bahrajnu
  • Szybkie zwiększenie dostępności transmisji szerokopasmowej i poziomu zadowolenia użytkowników
  • Porozumienie jest kolejnym wspólnym projektem skutecznie realizowanym przez obydwu partnerów

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) została wybrana przez operatora Batelco do komercyjnego uruchomienia sieci 5G, która podniesie poziom cyfrowego życia obywateli, firm oraz całych sektorów przemysłowych Bahrajnu. Ogólnokrajowa sieć będzie wdrażana w kluczowych lokalizacjach etapami.

Porozumienie jest kolejnym wspólnym projektem skutecznie realizowanym przez obydwu partnerów. W ramach przedsięwzięcia wykorzystany zostanie komercyjny sprzęt firmy Ericsson - w tym 5G New Radio (NR), a także rozwiązania transportowe i bazowe uruchamiane w sieci Batelco.

Szybka i zapewniająca niewielki poziom opóźnień transmisji technologia 5G pozwoli Batelco sprostać rosnącemu ruchowi w sieci, zaoferować klientom wysokiej jakości mobilną transmisję szerokopasmową i podłączyć do sieci bezprzewodowej urządzenia stacjonarne.

Uruchomienie sieci 5G umożliwi potrzebującym coraz większej ilości danych abonentom w Bahrajnie korzystanie z nowoczesnego, szerokopasmowego Internetu oferującego niezwykle szybką transmisję i niskie opóźnienia. Dzięki temu będą mogli oni na nowo odkrywać takie usługi, jak streaming, pobieranie danych, gry online, a także korzystać z materiałów informacyjnych, rozrywkowych czy z treści interaktywnych.

Dzięki sieci 5G, Batelco będzie także w stanie zaoferować nowe możliwości w obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Industry 4.0, z których będą mogły korzystać firmy i branże w całym kraju.

Misja Batelco zakłada, że firma ta będzie odgrywać rolę lidera lokalnego rynku komórkowego, zapewniając swoim klientom technologie mobilne najnowszej generacji. Operator dokonał niedawno pierwszej w kraju, zgodnej ze standardem 3GPP transmisji danych poprzez komercyjną, komórkową sieć 5G, wykorzystując w tym celu kieszonkowy router 5G. Transmisja oparta była na technologii Ericsson Radio System oraz na rozwiązaniu 5G Cloud Packet Core.

Mohamed Bubashait, Prezes Zarządu Batelco Bahrain stwierdził: „Batelco nieustannie stara się zapewniać swoim klientom jak najwyższy poziom obsługi, oferując im zaawansowane technicznie i sprawnie działające usługi mobilne za pomocą sieci 5G. Dlatego cieszymy się z zacieśnienia strategicznych więzi, jakie łączą nas z firmą Ericsson oraz z komercyjnego uruchomienia sieci 5G, która pozwoli nam świadczyć jeszcze wyższej jakości usługi dla całej populacji Bahrajnu.”

Rafiah Ibrahim, Dyrektor ds. Rynków Bliskiego Wschodu i Afryki firmy Ericsson, dodał: „Nawiązujemy współpracę z Batelco, dążąc do komercyjnego uruchomienia sieci 5G w Bahrajnie. Dzięki 5G możliwe będzie przyspieszenie procesu cyfryzacji przemysłu, dzięki czemu operatorzy zyskają zupełnie nowe możliwości i będą w stanie wdrożyć zaawansowane technologie. Wyższe szybkości transmisji danych i niższe opóźnienia sprawią, że użytkownicy odkryją sieć na nowo.”

Firma Ericsson rozszerzyła niedawno swoją Platformę 5G  oferując w jej ramach zupełnie nowe rozwiązania dotyczące sieci bazowych, dostępu radiowego i transportu danych, a także orkiestracji usług. Dzięki tym usprawnieniom, platforma stała się jeszcze bardziej dynamiczna i elastyczna, umożliwiając tym samym operatorom przebudowę ich sieci i wdrożenie 5G na dużą skalę.

Dodatkowe informacje na temat rozwiązań 5G firmy Ericsson.
Dodatkowe informacje na temat kontraktów na sieci 5G, które firma Ericsson podała do publicznej wiadomości.
Dodatkowe informacje na temat partnerskich projektów firmy Ericsson.
Dodatkowe informacje na temat prowadzonych przez firmę Ericsson komercyjnych testów 5G.O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk