TDC wybiera firmę Ericsson jako dostawcę technologii 5G i świadczenia usług zarządzanych za pośrednictwem platformy Ericsson Operations Engine

TDC wybiera firmę Ericsson jako dostawcę technologii 5G i świadczenia usług zarządzanych za pośrednictwem platformy Ericsson Operations Engine

 

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) została wybrana przez duńskiego dostawcę usług TDC do wdrożenia ogólnokrajowej sieci 5G w ramach gruntownego remontu sieci, oraz do świadczenia usług zarządzanych za pośrednictwem platformy Ericsson Operations Engine.

  • Współpraca ma pomóc TDC w realizacji projektu „Cyfrowa Dania” przy użyciu technologii 5G, IoT i Industry 4.0
  • Umowa obejmuje całą sieć dostępu radiowego TDC z rozwiązaniami Ericsson Radio System oraz sieć szkieletową TDC z rozwiązaniem Ericsson Cloud Core 5G dual-mode
  • W centrum 5-letniej umowy na świadczenie usług zarządzanych znajduje się oparta na sztucznej inteligencji i automatyzacji platforma Ericsson Operations Engine

Współpraca, obejmująca również innowacje w zakresie badań i rozwoju, umożliwi TDC realizację ambitnego projektu „Cyfrowa Dania” - wdrożenie nowej ery gospodarki cyfrowej i wzmocnienie reputacji Danii jako lidera w dziedzinie technologii cyfrowych - pomagając abonentom mobilnej sieci szerokopasmowej, przedsiębiorstwom, przemysłowi i społeczeństwu w wykorzystaniu technologii 5G, Internetu rzeczy (IoT) i Industry 4.0.

Sieć 5G spółki TDC zostanie wdrożona przy użyciu Platformy 5G firmy Ericsson. Ericsson zmodernizuje całą sieć dostępu radiowego (RAN) TDC, korzystając z najnowszych rozwiązań Ericsson Radio System. Natomiast sieć szkieletowa TDC zostanie zmodernizowana za pomocą rozwiązania 5G Cloud Core 5G dual-mode.

Wdrożenie sprzętu i oprogramowania Ericsson 5G New Radio (NR) rozpocznie się w 2019 r., zgodnie ze zobowiązaniami licencyjnymi 5G. TDC udostępni sieć 5G wybranym klientom w ramach testów pilotażowych już od połowy 2019 r., a faktyczne uruchomienie sieci 5G ma się rozpocząć w październiku - w oczekiwaniu na zatwierdzenie i dostępność licencjonowanego pasma 5G.

TDC chce zapewnić ogólnokrajowy zasięg sieci 5G w Danii już do końca 2020 r.

W ramach umowy firma Ericsson będzie również współpracować z TDC przy modernizacji istniejącej sieci LTE 4G.

Firmy podpisały również pięcioletnią umowę na świadczenie usług zarządzanych, w oparciu o wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI) i automatyzację platformę Ericsson Operations Engine. Zgodnie z umowa firma Ericsson rozpocznie obsługę sieci TDC już od września 2019 roku.

Obejmuje to eksploatację sieci, usługi terenowe, zarządzanie doświadczeniami klientów oraz planowanie i optymalizację sieci. Klienci TDC skorzystają z najlepszej w swojej klasie, proaktywnej wydajności sieci, wykorzystującej rozwiązania firmy Ericsson w zakresie globalnej skali, procesów, sztucznej inteligencji i automatyzacji.

Na mocy umowy, około 100 specjalistów ds. eksploatacji sieci zostanie przeniesionych do firmy Ericsson.

Wzmocnienie partnerstwa TDC-Ericsson oznacza, że abonenci TDC będą jednymi z pierwszych w Europie, którzy skorzystają z usług nowej mobilnej szerokopasmowej sieci 5G. Usługi te obejmują gry, inforozrywkę, streaming treści i usługi interaktywne.

TDC będzie również w stanie pomóc duńskim przedsiębiorstwom w poszukiwaniu nowych, globalnych możliwości w zakresie IoT i Industry 4.0, wykorzystujących technologię 5G.

TDC i Ericsson będą również współpracować w celu prowadzenia wspólnych działań innowacyjnych 5G, wykorzystując globalny ekosystem badawczo-rozwojowy firmy Ericsson, w tym zlokalizowany najbliżej ośrodek R&D firmy Ericsson w regionie Öresund w Lund w Szwecji.

Allison Kirkby, prezes i dyrektor generalny Grupy TDC, mówi: „Jestem naprawdę podekscytowany faktem, że TDC rozpocznie budowę infrastruktury przyszłości we współpracy z firmą Ericsson, rozbudowując projekt Cyfrowej Danii o najlepszą ogólnokrajową sieć bezprzewodową. 5G przyniesie radykalną zmianę w zakresie przepustowości, szybkości Internetu i inteligentnej łączności - innymi słowy - 5G stworzy nową erę gospodarki cyfrowej i pozwoli Danii umocnić swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii cyfrowych”.

Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny Ericsson, mówi: „Ericsson jest liderem w rozwoju i standaryzacji 5G i jesteśmy w forpoczcie wdrażania technologii 5G na całym świecie. Jesteśmy gotowi do wdrożenia i uruchomienia naszych rozwiązań 5G w sieciach radiowych i szkieletowych w każdym miejscu na świecie, tam gdzie nasi klienci tego potrzebują.

„TDC jest najnowszym dostawcą usług w Europie, dla którego włączymy 5G. Cieszymy się, że możemy współpracować z TDC nie tylko w zakresie sieci radiowych i szkieletowych, ale także R&D i innowacji, oraz usług zarządzanych za pośrednictwem Ericsson Operations Engine. Będziemy współpracować z TDC przy cyfryzacji duńskiej gospodarki, by zapewnić duńskim konsumentom, przedsiębiorstwom i społeczeństwu możliwość korzystania z nowych doświadczeń, usług i możliwości oferowanych przez technologię 5G”.

Dowiedz się więcej o Technolgii 5G firmy Ericsson.
Dowiedz się więcej o Innych publicznie ogłoszonych kontraktach 5G firmy Ericsson.
Dowiedz się więcej o Partnerstwach 5G firmy Ericsson.
Dowiedz się więcej o Testach użytkowych 5G firmy Ericsson.O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk