Ericsson na najważniejszym wydarzeniu kobiet w świecie IT - Perspektywy Women in Tech Summit

Helena Norrman.png

Ericsson na najważniejszym wydarzeniu kobiet w świecie IT - Perspektywy Women in Tech Summit

Helena Norrman, wiceprezydent firmy Ericsson  na świat, będzie jedną z key note speakerów pierwszego dnia kongresu Women in Tech Summit, 27 listopada.

W swoim wystąpieniu Helena Norrman opowie o niezbędnych cechach przywódczych w jednej z najbardziej konkurencyjnych branż, jaką jest branża technologiczna.

Podczas kongresu Ericsson poprowadzi także dwa warsztaty:

  • „Machnine Intelligence”, Ulrika Jägare, dyrektor analityki i nauczania maszynowego
  • 5G dla Polski, Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce

Birigitta Finnander, szefowa centrum R&D w Polsce i na Ukrainie, weźmie udział w panelu dyskusyjnym.

Więcej o przyszłości programów i technologii, nad którymi pracuje Ericsson R&D w Polsce, będzie można zobaczyć na stoisku firmy, które będzie również okazją do spotkania i dyskusji z mentorami programu mentoringowego IT for SHE.

Znaczącym elementem konferencji będzie specjalne stoisko firmy Ericsson, przeznaczone na spotkania i dyskusje z przedstawicielami oraz mentorami firmy. 

Firma Ericsson jest aktywnym partnerem nagrodzonego przez Komisję Europejską programu mentoringowego IT for She. Kongres będzie wyjątkową okazją poznania pięciu mentorów Ericsson, którzy na co dzień wspierają przyszłe liderki branży teleinformatycznej, podopieczne programu IT for SHE.

„W fimie Ericsson nasza różnorodność zbliża nas do siebie, jest katalizatorem innowacji i sukcesu oraz pomaga nam dokonać zmian w świecie nowych technologii. Dzięki różnorodności i integracji inspirujemy innowacje, komunikację i łączność na całym świecie” – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce, a także mentor w programie IT for She.

Kongres Perspektywy Women in Tech Summit zwieńczy praktyczny „Smart Event” w warszawskiej siedzibie firmy Ericsson. Smart Event w Ericssonie będzie niezwykłą podróżą w czasie – od 114-letniej historii firmy do 5G, technologii przyszłości.

Więcej informacji o kongresie znajdą Państwo na: www.womenintechsummit.pl

 O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk