Ericsson rozwija centrum R&D w Łodzi

Ericsson rozwija centrum R&D w Łodzi

Ericsson jako wiodący partner ICT społeczności w Łodzi

Ericsson wzmacnia współpracę z łódzkimi uczelniami

Nowe miejsca pracy dla inżynierów w Łodzi

Ericsson przedstawił plany rozwoju R&D Center w Łodzi. Inżynierowie będą odpowiedzialni za rozwój kolejnych produktów teleinformatycznych Ericsson wykorzystywanych na całym świecie.

Lokalizacje na centra R&D wybierane są przez Ericsson bardzo skrupulatnie, firma kieruje się przed wszystkim długofalową wizją rozwoju. Jednym z kryteriów jest również dostępność kadry, która została oceniona w Łodzi bardzo wysoko. Tym samym lokalni specjaliści, inżynierowie i absolwenci uczelni będą mieli okazję dołączyć do zespołów pracujących głównie nad najważniejszymi produktami technologii komunikacji radiowej (2G/3G/4G/5G).

Paweł Szczerkowski, Szef Ericsson R&D Center w Polsce powiedział: „To ważny moment, zarówno lokalnie jak i globalnie, kiedy z ponad 1000 osobowej jednostki dostarczającej rozwiązania w modelu usługowym przechodzimy do firmy odpowiedzialnej za bezpośredni rozwój produktów funkcjonujących na całym świecie. W ramach programu 5G for Poland polscy inżynierowie będą tymi, którzy będą mieć wpływ na rozwój nowych rozwiązań".

Dzięki włączeniu Centrów R&D w Łodzi i w Krakowie do ponad dwudziestu tysięcy pracowników globalnego zespołu Ericsson R&D, polscy inżynierowie zyskują dostęp do najnowszych rozwiązań ICT. Stąd decyzja firmy o rozszerzeniu współpracy z Politechniką Łódzką o nowe projekty naukowe. Przewidując wzrost zatrudnienia pracowników w Łodzi wynajęto 8400 mkw. nowej powierzchni biurowej.

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi powiedziała: „Obecność firmy Ericsson w Łodzi to duża wartość dla miasta, podnosząca jego znaczenie jako rozwijającego się centrum technologicznego w Polsce. Naszą intencją jest dalsze tworzenie sprawnego ekosystemu naukowego jak i dogodnej infrastruktury sprzyjającej rozwojowi firm technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem globalnej firmy jaką jest Ericsson.”

Symbolicznym podkreśleniem, długofalowych planów firmy Ericsson w Łodzi jest przemianowanie nazwy jednego z przystanków komunikacji miejskiej. Od 30 marca 2017 roku przystanek autobusowy w pobliżu siedziby firmy przy ulicy Sienkiewicza oznaczono nazwą „Ericsson”.

 O firmie Ericsson

 

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.


Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk