Ericsson rozwiązuje problemy szkoły w Centrum Zdrowia Dziecka

teaser.jpg

Ericsson rozwiązuje problemy szkoły w Centrum Zdrowia Dziecka

Ericsson stworzył stronę internetową dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny, działającego przy Centrum Zdrowia Dziecka. Przekazanie strony odbyło się 26 maja, podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 35-lecia działalności placówki.

Strona internetowa stworzona dla Zespołu Szkół Specjalnych spełnia kilka funkcji, m.in. stanowi bazę informacji dla rodziców z całej Polski. Była to najbardziej oczekiwana użyteczność, z uwagi na ogólnopolski charakter Centrum Zdrowia Dziecka przy którym działa szkoła – w placówce uczą się dzieci z całego kraju. Pobyt rodziców w szpitalu często nie jest możliwy - dzięki stronie internetowej mają oni dostęp do informacji o organizacji nauki swoich pociech i aktualności z życia szkoły. Strona służy również nauczycielom z innych placówek – zawiera scenariusze lekcji i przydatne linki.

Strona internetowa stanie się także platformą wymiany doświadczeń tej największej w Polsce przyszpitalnej placówki edukacyjnej.

Działania CSR podejmowane we współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka wpisują się w globalny program Technology for Good, prowadzony przez Ericsson. W 2013 roku grupa pracowników Ericsson opracowała cyfrowy rejestr uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół. Pozwoliło to na znaczne ułatwienie pracy personelowi placówki z której co roku korzysta 8000 uczniów na różnych szczeblach edukacji – mówi Katarzyna Pąk - dyrektor d/s komunikacji i marketingu w Ericsson.

Strona Zespołu Szkół Specjalnych: http://www.zss78.warszawa.pl/

 O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk