Ericsson dostarczył 2 miliony radiowych stacji bazowych
Ericsson dostarczył 2 miliony radiowych stacji bazowych
- Kierunek postępu w technologiach mobilnych zgodny z wizją firmy Ericsson mówiącej o 50 miliardów połączonych urządzeń do 2020 roku
- Od roku 2007 roku Ericsson dostarczył milion stacji bazowych!
- Dla firmy Ericsson to kamień milowy potwierdzający dominację we wdrażaniu technologii oraz przywództwo na rynku
W 2007 roku ogłosiliśmy, że firmie Ericsson zajęło 20 lat, aby zainstalować pierwszy milion radiowych stacji bazowych. Przyszłość pokazała jednak jak ogromna dynamika panuje w obszarze technologiii mobilnych. W kolejnych trzech latach Ericsson oddał bowiem kolejny milion stacji bazowych!
Dwumilionową jednostką okazał się Ericsson RBS 600 dostarczony jako część projektu rozwoju szerokopasmowego, mobilnego Internetu.
Ericsson doprowadził do przyjęcia technologii szerokopasmowych w telefonii komórkowej i wsparł większość sieci HPSA o szybkości 14.4 Mbps i wyższej. Ponadto, firma Ericsson jest jedynym dostawcą mającym udział we wszystkich głównych sieciach 4G/LTE będących obecnie w budowie. Z pomocą urządzień sieci komórkowych Ericsson jest już teraz gotów połączyć ze sobą ponad 1.5 miliarda ludzi.
„Sukces osiągnięty przez firmę Ericsson świadczy o gwałtownym rozwoju technologii szerokopasmowych.” – powiedział Ulf Ewaldsson, Ericsson's Vice President and Head of Radio Networks. „Ogromny wzrost popytu wśród konsumentów, prędkości transmisji danych oraz postępu w technologii nadal zmienia sposób w jaki ludzie się komunikują. Jako światowy lider w dziedzinie telefonii komórkowej, firma Ericsson jest dumna ze swojej roli w promowaniu tego sektora. "
Głównym motorem niesamowitego przyrostu dostaw jest Ericsson RBS 6000, wielo-standardowa, energooszczęda stacja bazowa, która obsługuje GSM / EDGE, WCDMA / HSPA oraz LTE w jednym pakiecie.
Produkty z serii RBS 6000 są dostępne w typach indoor, outdoor oraz main-remote. Jego zwarta konstrukcja wymaga tylko 25 procent powierzchni wykorzystywanych przez poprzednie pokolenia, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy produkcyjnych ponad dziesięciokrotnie. RBS serii 6000 znacznie zmniejsza zużycie energii o 20 do 65 procent, w porównaniu do wcześniejszych stacji Ericsson. Są to najbardziej wydajne energetycznie i najlepsze stacje bazowe w swojej klasie.
O firmie Ericsson
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.
Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2009 r. uzyskała przychody w wysokości 206.5 mld SEK (27,1 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
Zapraszamy na:
www.ericsson.com/pl
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska