Ericsson wybrany na jedynego dostawcę szerokopasmowego dostępu przez TeliaSonera w Danii

Lista przynależnych kategorii publikacji

TeliaSonera w Danii wybrała firmę Ericsson na dostawcę rozwiązania Ethernet DSL Access, zapewniając w ten sposób klientom nowe możliwości dostępu szerokopasmowego. W ramach kontraktu Ericsson dostarcza nie tylko same rozwiązanie, ale także powiązane z tym usługi. Dostawy zostały już rozpoczęte.

 

Nowy, zaawansowany dostęp szerokopasmowy IP/Ethernet umożliwi TeliaSonera dostarczenie usług Triple Play (szybki dostęp do Internetu, telefon i usługi wideo/TV przez jedno gniazdko) klientom indywidualnym i biznesowym.

 

„Pragniemy umocnić naszą pozycję na duńskim rynku szerokopasmowym, a wprowadzenie najnowocześniejszego rozwiązania Ethernet DSL Access zwiększy jakość oraz konkurencyjność naszych usług – powiedział Peter Bredgaard, prezes Telia Networks w Danii – Spodziewamy się bezpośredniego rozwoju ku IP/Ethernet, a używając skalowalnego i spełniającego potrzeby jutra systemu DSLAM, będziemy w stanie efektywnie dostosowywać się do rozwoju duńskiego rynku.”

 

Z 60 podpisanymi globalnymi kontraktami, Ethernet DSL Access firmy Ericsson stanowi najczęściej używane rozwiązanie IP/Ethernet. Używa ono najnowocześniejszej technologii ADSL2+. Jest to także najdojrzalszy IP DSLAM na rynku z ponad dwoma latami komercyjnego działania.

Kontakt dla mediów

Katarzyna Pąk

Head of Marketing & Communications

Ericsson Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 12
02-673 Warszawa

http://media.ericsson.pl

Aneta Kranz

Ericsson Sp. z o.o.

Wojeciech Jabczyński

rzecznik Orange Polska

Orange Polska

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

Orange Polska

Anna Żmuda-Muszyńska

Rzecznik Prasowy AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza

Ericsson sp. z o.o.

Ericsson sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 12
02-673 Warszaw

Ericsson Sp. z o.o.

Ericsson Sp. z o.o.

Anna Wdowińska

Fundcja Edykacyjna Perspektywy