Ericsson wprowadza najmniejszą na świecie stację bazową GSM, pokrywającą obszar domu

Lista przynależnych kategorii publikacji

Ericsson wprowadził Femto Cell Solution. Konsumenci z telefonami GSM i WCDMA będą teraz mogli je używać w domu korzystając z ofert cenowych znanych z telefonii stacjonarnej i internetowej.

Femto Cell Solution firmy Ericsson zawiera domowy punkt dostępu - najmniejszą na świecie radiową stację bazową GSM. Domowy punkt dostępu jest zgodny ze standardami telefonów GSM oraz WCDMA, a także zawiera w sobie WiFi i ADSL.

Femto Cell Solution firmy Ericsson pozwala operatorom na zaoferowanie taryfy dla „obszaru domowego” dla osób mieszkających we wspólnym gospodarstwie.

Ulf Ewaldsson, wiceprezes firmy Ericsson, powiedział: „Jest to znaczący przełom technologiczny. Femto Cell Solution firmy Ericsson pozwala operatorom komórkowym konkurować na polu telefonii stacjonarnej, oferując swoim klientom usługi konkurencyjne cenowo, innowacyjne i bezpieczne”.

Femto Cell Solution firmy Ericsson pozwala operatorom na zacieśnienie relacji z abonentami. Sprzyja to sytuacji, w której wszyscy domownicy korzystają z usług jednego operatora. Dzięki temu abonenci mogą uzyskać specjalną taryfę domową oraz usługi dedykowane.

Domowy punkt dostępu Femto Cell jest podłączony (plug-and-play), do dowolnej sieci IP. Z kolei telefon komórkowy domownika przełącza się automatycznie na domową stację bazową w momencie wejścia do domu.

Femto Cell Solution firmy Ericsson będzie dostępny u wybranych operatorów od połowy 2007 roku.

Kontakt dla mediów

Katarzyna Pąk

Head of Marketing & Communications

Ericsson Sp. z o.o.

ul. Konstruktorska 12
02-673 Warszawa

http://media.ericsson.pl