Log in
Your Local Ericsson site

Ericsson przyłącza się do prowadzonego przez Zain Kuwait projektu cyfrowej transformacji usług komunalnych

11 sierpnia 2017, 12:50Kategorie:Technologia Inne formaty notatki:

  • Ericsson został wybrany do konsorcjum prowadzonego przez Zain Kuwait w ramach jednego z największych na Bliskim Wschodzie projektów cyfrowej transformacji usług komunalnych.
  • Projekt ma za zadanie dalszy rozwój możliwości usług komunalnych w Kuwejcie, co zakłada między innymi wprowadzenie inteligentnych rozwiązań pomiarowych, w tym rozwiązań rachunkowych dla firm oraz w chmurze, a także platformy dostawy wielu usług.
  • Ericsson zapewni także szereg Usług Zarządzanych w celu poprawy działania i bezpieczeństwa sieci oraz aplikacji Internet of Things

Ericsson (NASDAQ: ERIC) został członkiem konsorcjum pod przewodnictwem operatora Zain w Kuwejcie. Konsorcjum przeprowadzi duży projekt cyfrowej transformacji dla lokalnych usług komunalnych. Projekt zostanie ukończony w 2024 r., a Ericsson jako jedyny partner technologiczny wdroży nowe inteligentne rozwiązanie pomiarowe.

Rozwiązanie realizowane przez konsorcjum w zakresie rozwiązań dla firm i rozliczeń w chmurze ułatwi Ministerstwu Energii Elektrycznej i Wody gromadzenie należności i rozłożenie zużycia energii w czasie. Poprawi też dokładność faktur, a klientom zapewni dostęp do danych o zużyciu mediów w czasie rzeczywistym. Do unowocześnionej infrastruktury Zain zostanie podłączonych około 800.000 nowych inteligentnych liczników energii i wodomierzy.

Ponadto wielobranżowa Platforma dostawy usług firmy Ericsson pomoże w cyfryzacji kanałów komunikacji z konsumentami, oferując spersonalizowane i przyjazne usługi działające na wszystkich urządzeniach w formie samoobsługowych portali. Dodatkowe rozwiązania firmy Ericsson zapewnią ważne funkcje w takich działach jak obsługa klienta, usługi przedpłacone i abonamentowe, zarządzanie wydajnością, planowanie wydarzeń oraz analiza danych sieciowych.

Wojciech Bajda, Szef Działu Klienta Zain, Ericsson, mówi: "Od początku tej inicjatywy przekształcania cyfrowego współpracowaliśmy ściśle z Zain Kuwait, a także podjęliśmy długoterminowe zobowiązanie uruchomienia nowych źródeł przychodów. Naprawdę cieszymy się, że jesteśmy częścią tego projektu i pomagamy rozwinąć inteligentną infrastrukturę miejską ".

Ericsson zapewni także szereg Usług Zarządzanych w celu poprawy działania i bezpieczeństwa sieci oraz aplikacji Internet of Things.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Katarzyna Pąk