Log in
Your Local Ericsson site

China Unicom uruchamia Ericsson Radio Dot System w 500 budynkach w Pekinie

02 marca 2017, 15:54Kategorie:Technologia Inne formaty notatki:

  • Ericsson Radio Dot System umożliwił firmie China Unicom zapewnienie doskonałej łączności wewnętrznej w jednym z najszybciej rozwijających się miast świata.
  • Abonenci China Unicom mogą teraz korzystać z nieprzerwanie dostępnych usług 4G/LTE we wszystkich 500 budynkach, łącznie z wieżowcami i centrami handlowymi
  • Łatwość uruchomienia systemu umożliwiła szybkie i efektywne podłączenie do niego wszystkich budynków

W celu poprawy łączności mobilnej wewnątrz budynków w Pekinie, mieście liczącym ponad 21 milionów mieszkańców, firmy Ericsson i China Unicom wdrożyły Radio Dot System w 500 budynkach w okresie trzech miesięcy. Abonenci China Unicom mogą teraz korzystać z nieprzerwanie dostępnych usług 4G we wszystkich 500 budynkach, łącznie z wieżowcami i centrami handlowymi. Jest to aktualnie największa liczba budynków w jednym mieście w których zamontowano Radio Dot System.

Radio Dot System firmy Ericsson opracowano w celu zapewnienia wysokiej jakości zasięgu komunikacji danych i komunikacji głosowej w szerokiej gamie budynków, w tym w wieżowcach, galeriach handlowych i obiektach użyteczności publicznej. W przypadku każdego z 500 budynków w Pekinie, firma Ericsson dostarczyła pełną usługę w postaci „pod klucz”, obejmującą dostawę produktów, montaż i usługi optymalizacji sieci.

Nishant Batra, Head of Network Infrastructure Products, Ericsson mówi: “Krajobraz sieci mobilnej nieustannie się zmienia, a miasta takie jak Pekin stanowią czołówkę tych zmian. Ericsson Radio Dot System nadaje się idealnie dla potrzeb tego typu, ponieważ zaprojektowano go z myślą o możliwości skalowania i spełnieniu zarówno aktualnych potrzeb, jak i potrzeb które pojawią się w przyszłości. System można z łatwością rozbudowywać poprzez dodawanie częstotliwości, pojemności i opracowywanych w przyszłości technologii, ułatwiając rozwiązanie problemu w postaci rosnących wymagań firmy China Unicom dotyczących przepustowości łącz i zasięgu.”

Dzięki Radio Dot System, firma Ericsson zdefiniowała na nowo koncepcję małych komórek istniejących w obrębie budynków. Jest to najbardziej ekonomiczny w branży, modułowy i wysokiej jakości radiowy system przeznaczony do wnętrz budynków, obsługujący szeroką gamę zróżnicowanych warunków wewnętrznych.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska