Log in
Your Local Ericsson site

Ericsson Ericpol ze Statuetką Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawaną przedsiębiorcom najefektywniej wykorzystującym potencjał łódzkich naukowców.

02 stycznia 2017, 12:01Kategorie:Technologia, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Inne formaty notatki:

Ericsson Ericpol został uhonorowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego za zaangażowanie we współpracę ze studentami Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej na płaszczyźnie naukowo-badawczej, ze szczególnym wyróżnieniem Akademii Telekomunikacji – bezpłatnego cyklu wykładów dla studentów kierunków technicznych związanych ze standardami telefonii komórkowej GSM, UMTS i LTE. Do tej pory Akademię ukończyło już ponad 600 osób.

Wręczając statuetkę Marszałek Witold Stępień wyraził swoje uznanie dla owocnej i wieloletniej kooperacji firmy z Politechniką Łódzką, która pozwoliła na wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w postaci ciekawych projektów z pogranicza nauki i biznesu.

Marszałek pochwalił działania firmy Ericsson Ericpol, określając je jako inspirujący przykład dla innych łódzkich inwestorów i menedżerów. Podkreślił, że wpisują się one również w kierunek działań określonych w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego – jakimi są: wzmocnienie sektora nauki i badań, efektywne wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego w gospodarce, a tym samym podniesienie konkurencyjności regionu.

Paweł Szczerkowski - szef firmy Ericsson Ericpol, skomentował nagrodę jako świetny przykład możliwości współpracy przedsiębiorstwa ze środowiskiem naukowym, z pożytkiem dla lokalnej społeczności. „Cieszy nas iż nasze działania zostały dostrzeżone przez Urząd Marszałkowski. Mogę zapewnić że będziemy intensyfikować nasze działania także w ramach firmy Ericsson, po zakończeniu procesu połączenia obydwu spółek”- dodał Paweł Szczerkowski.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów. Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy 110 000 pracowników.

Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2015 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska