Log in
Your Local Ericsson site

Ericsson sygnatariuszem Konsorcjum dla Szerokopasmowej Polski

29 listopada 2011, 09:38 Inne formaty notatki:

Ericsson, Budimex, Telefonia Dialog oraz Netia, to sygnatariusze podpisanego 29 listopada 2011 roku Listu Intencyjnego, którego celem jest m.in. wspólny udział w realizacji projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych, takich jak „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” i „Internet dla Mazowsza”.

Pozycja firmy Ericsson na rynku polskim, dowiedziona umiejętnościami zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi stwarza wiarygodną możliwość  realizacji zadań Konsorcjum. 

"Ericsson jako światowy potentat w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego, a jednocześnie doświadczony integrator i dostawca usług jest idealnym partnerem Konsorcjum" - powiedział Staffan Henriksson, prezes firmy Ericsson w Polsce.

W ramach wspólnej inicjatywy, wiodące w swoich branżach firmy: Budimex, Ericsson, Telefonia Dialog i Netia chcą m.in. pomagać w stworzeniu optymalnych rozwiązań (technicznych, finansowych organizacyjnych i prawnych), które mogłyby być wykorzystane przez dysponentów środków publicznych w celu jak najbardziej optymalnego wydatkowania środków publicznych, przy jednoczesnym usuwaniu realnych problemów rynkowych. Za jedną z najistotniejszych kwestii sygnatariusze Listu uważają potrzebę zagwarantowania realnej i trwałej otwartości subsydiowanej infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych operatorów.

Sygnatariusze Listu deklarują również gotowość do uczestniczenia w przetargach na budowę i eksploatację regionalnych sieci szerokopasmowych (szczególnie brane pod uwagę są projekty „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” oraz „Internet dla Mazowsza”). Silną stroną Konsorcjum, podnoszącą wiarygodność realizacji zamierzeń jest szeroka specjalizacja uczestniczących w nim firm. Każdy z członków konsorcjum wnosi do przedsięwzięcia niezbędne doświadczenie oraz potencjał gwarantujący zbudowanie na czas nowych sieci, które byłby przystosowane do aktualnych potrzeb rynku, a przy tym w pełni otwartych i wydajnych.

O planach Konsorcjum będzie m.in mowa podczas Panelu Prezesów, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 11 w ramach VIII Forum Usług Szerokopasmowych w hali  EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 90 000 pracowników. W 2010 r. uzyskała przychody w wysokości 203.3 mld SEK (28,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

Tagi komunikatu: mobile broadband

Kontakt dla mediów

Katarzyna Pąk

Dla dziennikarzy

Wszystkie zasoby biura prasowego są dostępne tylko dla akredytowanych osób. Jeżeli jeszcze nie jesteś użytkownikiem biura prasowego, prosimy o rejestrację.

Tagi