Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk

Ericsson wyłącznym dostawcą sprzętu mikrofalowego dla Telia Norwegia

  • Firma Ericsson wybrana jako jedyny dostawca sprzętu mikrofalowego do firmy Telia Norwegia, w tym najnowszej serii MINI-LINK 6600
  • Dzięki temu Telia Norwegia w dalszym ciągu może odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie klientów na wydajność poprzez rozszerzenie i podniesieni standardu swojej sieci przesyłowej do 5G.

Ericsson (NASDAQ: ERIC) został wybrany przez firmę Telia jako jedyny dostawca radiowego sprzętu mikrofalowego dla Telia w Norwegii. Umowa ta umożliwia firmie Telia ekspansję i podniesienie standardu swojej aktualnej sieci przesyłowej w Norwegii w sposób elastyczny i przyszłościowy - do poziomu 5G.

Nowa umowa opiera się na wiodącym w branży portfolio mikrofalowym firmy Ericsson, obejmującym najnowszą serię MINI-LINK 6600.

Aby przedstawić zalety i przyszłościowy charakter platformy MINI-LINK 6000, Ericsson i Telia wykonały łączony test sieci elektrycznej Telia w Oslo, osiągając przepustowość 2,2 Gbps w mikrofalowym skoku. Test został wykonany w kanale 112 MHz z zastosowaniem 4096QAM w konfiguracji 2+0 XPIC, w paśmie częstotliwości 38GHz.

Jon Christian Hillestad, Wiceprezes i Dyrektor ds. Technologii firmy Telia Norway, mówi: "Ericsson przez wiele lat oferował firmie Telia Norway bardzo stabilną platformę radiolinii. Najnowsza innowacja Ericssona pozwala firmie Telia Norwegia odpowiadać w dalszym ciągu na rosnące zapotrzebowanie klientów z łączami radiowymi na wydajność. Na tym polu innowacja jest bardzo ważnym czynnikiem na drodze do sieci 5G, w której transmisja mikrofalowa odgrywa znaczącą rolę. Jak dotąd, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z firmą Ericsson i mamy nadzieję na kontynuację tej wspólnej podróży."

Aksel Aanensen, CEO, Ericsson Norwegia, mówi: “Porozumienie mikrofalowe z Telia Norwegia jest ważnym krokiem na drodze do zabezpieczenia dalszej silnej współpracy pomiędzy Ericssonem a Telia Norwegia. Jesteśmy dumni, że możemy oferować firmie Telia Norwegia nową Platformę Mikrofalową, która pozwala jej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie klientów na wydajność i przygotować sieć na wprowadzenie 5G."

 


O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska