Ericsson wzmacnia swoją pozycję w sektorze energii i użyteczności publicznej

teaser.jpg

Ericsson wzmacnia swoją pozycję w sektorze energii i użyteczności publicznej

Marcin Sugak objął stanowisko dyrektora do spraw sprzedaży w sektorze energii i użyteczności publicznej (Industry and Society) w firmie Ericsson. To strategiczny obszar rozwoju spółki, przekładający doświadczenia Ericsson z rynku telekomunikacyjnego na wyzwania, jakie przed uczestnikami rynku stawia trwająca transformacja technologiczna.

Ericsson rozszerza swoją ofertę o rozwiązania z zakresu inteligentnych liczników i sieci, zarządzania portfolio sieciowym i infrastrukturą krytyczną, systemu bilingowego, szeroko rozumianej komunikacji a także cyberbezpieczeństwa, oferując klientom rozwiązania z własnego portfolio, jak i z portfolio firm partnerskich. Wejście Ericsson do nowego obszaru działalności jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów operujących na rynku i konieczność doboru optymalnych rozwiązań, które w sposób oczekiwany spełnią wymagania klientów indywidualnych.

„Jestem przekonany że Ericsson jest najbardziej odpowiednim graczem, na którego doświadczeniu może polegać sektor energetyczny. Innowacyjne podejście, zorientowane przede wszystkim na potrzeby naszych klientów, sprawia że jesteśmy postrzegani jako partner, a nie jedynie dostawca technologii. Jestem przekonany, że strategia ta w ciągu najbliższych lat pozwoli Ericsson stać się czołowym integratorem systemów IT na polskim rynku” - powiedział Marcin Sugak, nowy dyrektor sprzedaży w firmie Ericsson.

Marcin Sugak rozpoczął swoją karierę w dziale Business Development w firmie Siemens. Zajmował się  analizą rynków, tworzeniem strategii oraz kreowaniem innowacyjnych modeli biznesowych na rynkach takich jak inteligentne budynki, sterowanie ruchem, rail electrification, czy smart grid. Umiejętności sprzedażowe doskonalił w dziale sprzedaży smart grid, przejmując odpowiedzialność za innowacyjne rozwiązania z zakresu inteligentnych sieci oraz systemów sterowania i zarządzania siecią, oferowane największym spółkom sektora energetycznego na terenie Polski.

Więcej informacji o rozwiązaniach Ericsson dla przemysłu.O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk