Kontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk
teaser.jpg

Ericsson i EmiTel podpisują umowę na dostawę infrastruktury mikrofalowej

Ericsson dostarczy infrastrukturę sieciową firmie EmiTel – wiodącemu operatorowi naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.  Produkty z rodziny Ericsson Mini-Link zostaną wykorzystane do rozbudowy infrastruktury operatora.

EmiTel uzyska dostęp do pełnego portfolio produktów Mini-Link. Firma Ericsson będzie również odpowidzialna za konsulting w obszarze mikrofalowej infrastruktury sieciowej oraz zmian w topologii sieci. Umowa została podpisana na okres dwóch lat z możliwością rozszerzenia o nowe obszary biznesowe.

„EmiTel jako operator radiowo-telewizyjny jest wyjątkowym partnerem dla firmy Ericsson. Współpracujemy ze sobą od 2009 roku. Na przestrzeni lat dostarczaliśmy operatorowi sprzęt mikrofalowy oraz system multipleksacji i dystrybucji ogólnopolskich i regionalnych sygnałów telewizyjnych. Wdrożenie najnowocześniejszej technologii mikrofalowej zapewni szybkość i niezawodność przesyłu danych, co w rezultacie przełoży się na wyższy poziom satysfakcji klientów końcowych EmiTela.”- powiedział Oliver Kanzi, szef firmy Ericsson w Polsce.

„Współpraca z firmą Ericsson to kolejny przykład tego, że w EmiTelu korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki którym wyznaczamy standardy usług w Polsce. Rozwój infrastruktury fizycznej jest konieczny by sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników końcowych” - powiedział Jerzy Godek, Dyrektor Techniki z firmy EmiTel.

Ericsson jest czołową firmą na rynku infrastruktury mikrofalowej, z 25-procentowym udziałem w rynku. To właśnie Ericsson wdrożył jako pierwszy transmisję hybrydową w połączeniu z łączami radiowymi – elementy kluczowe dla wprowadzania szerokopasmowych sieci mobilnych. Ponadto Ericsson jako pierwszy zaprezentował mikrofalowy system MIMO i udowodnił, że urządzenia mikrofalowe mogą skutecznie funkcjonować w tradycyjnych pasmach częstotliwości w warunkach braku widoczności pomiędzy antenami (NLOS).


O firmie EmiTel:

EmiTel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.

Misją EmiTel jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań transmisyjnych oraz infrastruktury wysokościowej,  w oparciu o  innowacyjne rozwiązania techniczne, aby wspierać naszych Klientów  w realizacji usług nadawczych i telekomunikacyjnych.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska