Internet w pracy i w mieście - trendy konsumenckie 2013 roku

Internet w pracy i w mieście - trendy konsumenckie 2013 roku

 

57 procent.PNG

PRZYNIEŚ WŁASNY INTERNET DO PRACY

Aby pozostać w kontakcie ze swoimi sieciami przyjaciół przez cały dzień, pracownicy przynoszą do pracy własne smartfony z prywatnie wykupioną subskrypcją oraz ulubionymi aplikacjami i usługami w chmurze. Jak wynika z naszych badań, 57% wszystkich użytkowników smartfonów to osoby pracujące, które wykorzystują prywatne urządzenia w celach służbowych (zaledwie 6%  ma smartfony finansowane przez pracodawcę).

Smartfony w pracy.PNG

Pracownicy coraz częściej wykorzystują prywatne smartfony do wysyłania służbowych wiadomości e-mail, planowania podróży, wyszukiwania lokalizacji i wielu innych celów. Takie aplikacje służące do pracy są uruchamiane na urządzeniach należących do pracowników, podłączonych do mobilnych sieci szerokopasmowych.

 Subskrypcje smartfony.PNG

 

URZĄDZENIA MOBILNE PODBIJAJĄ MIASTA

Internet staje się naprawdę mobilny. Coraz więcej ludzi chce mieć dostęp do sieci z każdego miejsca i o każdej porze. Pod koniec roku 2012 liczba subskrypcji na smartfony na całym świecie wyniesie 1,1 miliarda, a jak wynika z raportu firmy Ericsson na temat komunikacji mobilnej (Mobility Report), do roku 2018 osiągnie ona 3,3 miliarda. Nie ma już powrotu do „starego”, stacjonarnego Internetu.

W ramach badań, które obecnie prowadzimy, poprosiliśmy mieszkańców 18 wielkich metropolii o określenie poziomu swojego zadowolenia z 30 aspektów życia, takich jak bezpieczeństwo, gospodarka odpadami, jakość edukacji i opieka zdrowotna. W związku z rosnącą popularnością technologii mobilnych, czwarte miejsce na liście czynników decydujących o zadowoleniu z życia w mieście zajmuje pokrycie sieci telefonii komórkowej. Ogólnie jest z niego zadowolonych 67% mieszkańców metropolii (85% w Delhi, 80% w Berlinie i 78% w Nowym Jorku).

Pokrycie sieci telefonii komórkowej jest bardzo ważne, ponieważ obecnie osoby w każdym wieku używają smartfonów i chcą mieć łączność z Internetem przez cały dzień. Aplikacje na smartfony są tworzone głównie z myślą o mobilności, a ich rosnąca popularność zmienia sposób korzystania z Internetu.

Wady i zalety miast.PNG

 

Raport w języku angielskim:

http://www.ericsson.com/res/docs/2012/consumerlab/10-hot-consumer-trends-2013.pdf

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolskaKontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk