Ericsson otrzymuje wysoką ocenę w raporcie Greenpeace „Cool IT Leaderboard”

teaser.jpg

Ericsson otrzymuje wysoką ocenę w raporcie Greenpeace „Cool IT Leaderboard”

  • Drugie miejsce za rozwiązania, sprawność energetyczną i działania proekologiczne
  • Ericsson wśród firm, które przodują w opracowywaniu ekologicznych rozwiązań
  • Konsekwentnie wskazuje, że teleinformatyka może zmniejszyć globalną emisję gazów cieplarnianych o 15%

Ericsson otrzymał wysoką ocenę w rankingu opublikowanym w raporcie Greenpeace „Cool IT Leaderboard” (Najlepsze firmy informatyczne) jako jedna z firm z tej branży „najodważniej i najbardziej kompleksowo działających na rzecz rozwiązania problemu zmiany klimatu”.

Raport ocenia światowe firmy informatyczne na podstawie ich działań mających na celu wprowadzanie innowacji zmniejszających emisję, zmniejszenie własnego zużycia energii i wspieranie nowatorskiej polityki ochrony klimatu i oszczędzania energii.

Mijają dwa lata od opublikowania przez Climate Group raportu „SMART 2020”, w którym wskazano, że sektor informatyczny może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w skali całej globalnej gospodarki o 15% do 2020 r. „Część firm wyróżnia się kompleksowym podejściem do problemu zmiany klimatu, a niektóre stały się liderami w tej dziedzinie” — stwierdza Greenpeace w swoim oświadczeniu.

Ericsson bierze aktywny udział w publiczno-prywatnej dyskusji, w której omawiana jest rola technologii teleinformatycznych w przeciwdziałaniu zmianie klimatu. Aktualnie firma uczestniczy w targach rozwiązań ekologicznych (Green Solutions Fair) związanych z konferencją COP 16 w Meksyku.

„W dziedzinie ochrony klimatu dystans między liderami a resztą stawki stale się powiększa — niektóre firmy informatyczne posuwają się do przodu, a inne stoją w miejscu” — powiedział Gary Cook, analityk polityki energetycznej z Greenpeace. „Greenpeace z zadowoleniem zauważa, że Ericsson proponuje rozwiązania zmierzające do przezwyciężenia kryzysu klimatycznego. Mamy nadzieję, że stałe zaangażowanie tej firmy w promowanie gospodarki opartej na czystej energii stanie się inspiracją dla całego sektora”.

„W XXI wieku infrastruktura oparta na łączności szerokopasmowej będzie odgrywać kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju gospodarczym charakteryzującym się małą emisją dwutlenku węgla. Pozwoli to wprowadzać między innymi takie usługi, jak inteligentne sieci, technologie mobilne w ochronie zdrowia (m-health) i inteligentny transport” — mówi Elaine Weidman-Grunewald, dyrektor działu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Sustainability and Corporate Responsibility) w firmie Ericsson. „Przejście z produktów na usługi oparte na współczesnych technologiach teleinformatycznych może pozytywnie wpływać na zmianę klimatu w sposób jeszcze kilka lat temu niewyobrażalny. Ten wpływ doprowadzi do prawdziwej transformacji”.

8 grudnia Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, weźmie udział w dyskusji panelowej dyrektorów firm i ministrów, aby podkreślić znaczenie teleinformatyki w rozwiązywaniu problemu zmiany klimatu. Vestberg będzie uczestniczyć w panelu będąc w Szwecji, za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego, aby udowodnić, że teleinformatyka może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Greenpeace wskazuje, że firmy informatyczne powinny stale współpracować z innymi przekształcającymi się sektorami — budownictwa, transportu, logistyki i wytwarzania czystej energii — aby aktywnie wspierać politykę, która prowadzi do globalnego upowszechnienia czystych technologii.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2009 r. uzyskała przychody w wysokości 206.5 mld SEK (27,1 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolandKontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk