Ericsson został wybrany na dostawcę w programie Network Vision firmy Sprint

teaser.jpg

Ericsson został wybrany na dostawcę w programie Network Vision firmy Sprint

  • Network Vision zapewni lepszą obsługę klientów firmy Sprint i obniży jej koszty operacyjne
  • Umowa obejmuje wdrożenie wielopasmowej, obsługującej różne standardy radiowej sieci dostępowej opartej na stacjach bazowych RBS6000, pełnej sieci szkieletowej do przesyłania głosu i danych oraz kompletnego rozwiązania do transmisji IP / mikrofalowej typu backhaul.
  • Rozszerza także partnerską współpracę między firmami Ericsson i Sprint prowadzoną w 2009 r. w ramach umowy Network Advantage.

Ericsson informuje, że został wybrany na głównego dostawcę sprzętu i usług do programu Network Vision, kolejnego etapu rozwoju sieci Sprint. Realizacja Network Vision rozpocznie się w 2011 r.

Sprint podaje, że łączny koszt przyrostowy programu Network Vision w okresie wdrażania ma wynieść od 4 do 5 mld USD.

Pięcioletnia umowa przewiduje budowę przez firmę Ericsson całej infrastruktury sieciowej w obszarze rynkowym Spring obejmującym około jednej trzeciej powierzchni kraju, głównie w regionach centralnych i południowo-wschodnich, z takimi miastami jak Atlanta, Miami, Houston, Kansas City i Dallas.

Ponadto, jako zarządca obejmującego cały kraj programu Network Advantage firmy Spring, Ericsson będzie także głównym integratorem odpowiedzialnym za pomyślne wprowadzenie i przeniesienie sprzętu wszystkich dostawców do ogólnokrajowej infrastruktury sieci Spring.

„Ericsson jest zaszczycony powierzeniem przez Sprint tak ważnej roli głównego dostawcy technologii i uważa to za swoje wielkie osiągnięcie” — powiedział Angel Ruiz, prezes Ericsson North America. „Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą Sprint będziemy mogli poprawić obsługę jej klientów przez wdrożenie programu Network Vision".

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu naszego programu usług zarządzanych Network Advantage realizowanego w partnerstwie z firmą Ericsson” — powiedział Steve Elfman, prezes działu operacji i sprzedaży kompleksowych rozwiązań sieciowych (Network Operations & Wholesale) w firmie Sprint. „Ericsson jest dla nas naturalnym partnerem w tym ważnym projekcie rozwoju sieci, który umożliwi nam świadczenie klientom usług mobilnych nowej generacji”.

W skład kompleksowego rozwiązania firmy Ericsson do programu Network Vision firmy Sprint wchodzą:

  • Wielopasmowa, obsługująca różne standardy radiowa sieć dostępowa oparta na stacjach bazowych RBS6000
  • Pełna sieć szkieletowa do przesyłania głosu i danych
  • Kompletne rozwiązanie do transmisji IP / mikrofalowej typu backhaul, oparte na radioliniach MINI-LINK i ruterach SmartEdge firmy Ericsson
  • Kompleksowe usługi „pod klucz” obejmujące projektowanie i optymalizację sieci, wdrażanie i integrację oraz szkolenie i wsparcie techniczne

Umowa ta rozszerza dotychczasową współpracę firm Ericsson i Sprint. W 2009 r. Ericsson zawarł z firmą Sprint siedmioletnią umowę dotyczącą pełnego zakresu ogólnokrajowych usług sieciowych, obejmującą jej sieci bezprzewodowe, stacjonarne oraz iDEN, o wartości od 4,5 do 5 mld USD. Ta przełomowa umowa była pierwszym kontraktem firmy Ericsson w dziedzinie usług zarządzanych w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Ericsson jest głównym dostawcą infrastruktury CDMA do sieci Sprint.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2009 r. uzyskała przychody w wysokości 206.5 mld SEK (27,1 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolandKontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk