AXIS przedłuża i rozszerza współpracę partnerską z firmą Ericsson w zakresie usług managed services

teaser.jpg

AXIS przedłuża i rozszerza współpracę partnerską z firmą Ericsson w zakresie usług managed services

  • Ericsson przejmie pełną odpowiedzialność za eksploatację i serwisowanie sieci AXIS w indonezyjskich regionach Wielka Dżakarta i Sumatra Północna
  • Osiem milionów klientów sieci AXIS, żyjących na jednym z obszarów o najszybszym na świecie tempie wzrostu telefonii komórkowej, uzyska korzyści w postaci lepszej wydajności sieci i lepszej obsługi klienta 
  • Kontrakt umożliwi sieci AXIS skoncentrowanie się na świadczeniu usług o korzystnym stosunku wartości do ceny oraz na umocnieniu swej pozycji na indonezyjskim rynku telekomunikacyjnym

AXIS, indonezyjski operator sieci GSM i 3G, zawarł z firmą Ericsson czteroletni kontrakt przedłużający współpracę w zakresie usług zarządzanych. Współpraca w tym zakresie, która rozpoczęła się w 2008 r., zostaje rozszerzona i Ericsson przejmie obecnie odpowiedzialność za eksploatację sieci AXIS, jej serwisowanie, usługi pomocy technicznej oraz zarządzanie częściami zamiennymi w regionach Wielka Dżakarta i Sumatra Północna.  Ericsson obejmie obsługą ponad 3 tys. radiowych stacji bazowych. Ok. 8 mln abonentów sieci AXIS uzyska korzyści w postaci lepszej wydajności sieci i lepszej obsługi klienta.

Indonezja jest szóstym krajem na świecie pod względem liczby używanych telefonów komórkowych. Jest także jednym z najszybciej rozwijających się rynków telefonii komórkowej. Liczba klientów na tym rynku wynosi 180 mln.

Erik Aas, prezes zarządu i dyrektor generalny AXIS, powiedział: „Z zadowoleniem informuję o współpracy z firmą Ericsson w tym ważnym dla nas okresie. W ostatnich dwóch latach usługi telefonii komórkowej stały się w Indonezji znacznie bardziej przystępne cenowo, a sieć AXIS stała się najlepsza pod względem cen, prostoty i niezawodności. Po przejęciu przez Ericsson odpowiedzialności za eksploatację sieci, będziemy mogli skoncentrować się na rozszerzeniu zasięgu, na świadczeniu usług o korzystnym stosunku wartości do ceny oraz na umocnieniu naszej pozycji na indonezyjskim rynku telekomunikacyjnym”.

Mats Otterstedt, prezes zarządu indonezyjskiego oddziału firmy Ericsson, powiedział: „Indonezja jest dla nas ważnym rynkiem. Jesteśmy tu obecni od 1907 r. i odegraliśmy istotną rolę w rozwoju telekomunikacji w tym kraju. W 2008 r. rozpoczęliśmy z firmą AXIS współpracę w zakresie budowy i eksploatacji nowej sieci 3G/ WCDMA w Wielkiej Dżakarcie, a także zarządzania tą siecią. Przedłużenie i rozszerzenie tego kontraktu umożliwia dalszą współpracę na tym szybko rozwijającym się rynku”.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2009 r. uzyskała przychody w wysokości 206.5 mld SEK (27,1 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolandKontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk