Sprzęt telekomunikacyjny firmy Ericsson wesprze prace ratowników w Haiti

teaser.jpg

Sprzęt telekomunikacyjny firmy Ericsson wesprze prace ratowników w Haiti

  • Systemy Mini GSM oraz telefony dla wsparcia niosących pomoc ofiarom trzęsienia ziemi
  • Eksperci telekomunikacyjni z firmy Ericsson jako wolontariusze

Organizacja Narodów Zjednoczonych poprosiła firmę Ericsson o podjęcie działań wolontarystycznej formacji  Ericsson Response do niesienia pomocy zniszczonemu trzesięniem ziemi Haiti. Ericsson dysponuje 20 wolonariuszami w stanie pełnej gotowości, teraz skieruje do Haiti czterech ekspertów telekomunikacyjnych. Ich zadaniem będzie zamontowanie kontenerowego systemu Mini GSM, który umożliwi komunikację na obszarze katastrofy.

Personel oraz sprzęt dotrze do Haiti wraz z transportatami z pomocą humanitarną OZN.

Rima Qureshi, szef formacji Ericsson Response, powiedział,

„Patrząc na nasze dotychczasowe doświadczenia wiem, jak ważne dla niosących pomoc jest koordynowanie akcji ratunkowej używajac mobilnej komunikacji. Ratownicy mogą dzięki temu wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Warunkiem jest dostarczenie im narzędzi, które pozwalą im pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym, między sobą oraz tymi, którzy są w niebezpieczeństwie.”

W 2009 roku  Ericsson Response wspierał akcje ratunkowe prowadzone w Kongo, Sudanie, Indonezji oraz na Filipinach.

Formacja Ericsson Response został utworzona w 2000 roku jako efekt przekonania firmy Ericsson, że zaawansowana wiedza na temat telekomunikacji jest szczególnie potrzebna w czasie katastrof. Ericsson Response zawarł partnerstwa z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak ONZ.

Więcej informacji na temat  Ericsson Response znajduje się na stronie http://www.ericsson.com/pl/CR/ericsson_response.shtml  (język polski)

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolskaKontakt dla mediów

Head of Marketing & Communications

Katarzyna Pąk